Ktorí futbalisti zarobili v roku 2012 najviac? Prekvapivý víťaz!

Pred desiatimi rokmi boli Lionel Messi a Cristiano Ronaldo azda na svojom absolútnom vrchole, minimálne čo sa strieľania gólov týka. Vtedy už bolo zrejme všetkým nad slnko jasné, že ich éra tak ľahko neskončí, a taktiež, že sa píše jedna z najväčších rivalít futbalovej histórie.

Avšak, ani jeden z nich nezarobil v roku 2012 najviac peňazí spomedzi aktívnych futbalistov. Totižto rebríček zverejnený na portáli Bleacherreport odvolávajúci sa na známy finančnícky magazín Forbes bol zameraný na celkový zárobok, nielen ten vychádzajúci z ich športovej činnosti.

Spomínané skvelé duo tak odsunul “len” na striebornú a bronzovú pozíciu v tom čase 37-ročný veterán David Beckham, ktorý hral za Los Angeles Galaxy. Beckhamov ročný príjem v roku 2012 mal byť 46 miliónov dolárov (pri vtedajšom kurze 1 euro = 1,28 doláru to bolo 36 miliónov eur). V TOP10 sa objavili aj Gerrard, Lampard či Kaká. Čo je to však v porovnaní so súčasnosťou, keď Ronaldo, Messi či Neymar atakujú vďaka mediálnym aktivitám 100-miliónové zárobky.

TOP10 futbalistov s najvyššími zárobkami v roku 2012

(sumy sú v miliónoch dolárov)

46 – David Beckham

42 – Cristiano Ronaldo

39 – Lionel Messi

24 – Wayne Rooney

21 – Kaká

18 – Yaya Touré

18 – John Terry

17 – Fernando Torres

16 – Frank Lampard

16 – Steven Gerrard

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený David Beckham (@davidbeckham)

Zdroj: Bleacherreport.com | Foto: Instagram/Cristiano, Instagram/waynerooney