Ku kauze Coutinho sa konečne vyjadril Jürgen Klopp. Všetko bolo úplne inak!

0
2

Plánovaný prestup Philippeho Coutinha do Barcelony rezonoval vo svete futbalu azda rovnako, ako mega prestup Neymara do Paríža Saint-Germain. S tým rozdielom, že Coutinhov odchod z Anfield Road sa napokon nekonal.

Ako posledný dôvod, pre ktorý Coutinho do Barcelony neprestúpil, médiá uvádzali informáciu, že Liverpool napokon požadoval od Kataláncov až 200 miliónov eur, avšak táto čiastka sa španielskemu klubu zdala privysoká. Všeobecne sa hovorilo o tvrdej vyjednávacej taktike vedenia “The Reds”, ktoré ak už malo hráča predať, tak chcelo z prestupu vyťažiť čo najviac. Zdá sa však, že tieto informácie boli nepravdivé a Liverpool Philippeho Coutinha predať nikdy nechcel a zo svojho postoja neustúpil ani v posledné dni prestupového obdobia.

K celej situácii sa pre novinárov, ktorí prirovnali odchod Coutinha k Dembélého prestupu z Dortmundu, vyjadril tréner Liverpoolu Jürgen Klopp: “My máme svoju situáciu a Dortmund má inú. Neverte všetkému, čo sa píše v tlači alebo že sú ponuky tu a tam. Neverte, že minútu po obdržaní ponuky sa o nej aj naozaj rokuje, malo by to už skončiť,” neskrýval rozhorčenie nad šíriacimi sa dezinformáciami 50-ročný nemecký kouč v rozhovore pre nemeckú televíznu stanicu Sport1.

Liverpool je z výsledku barcelonskej snahy zrejme spokojný, pretože Coutinho zostal hráčom “The Reds”: “Máme presne to, čo sme chceli, a nič iné. Dortmund sa rozhodol svojho hráča predať, preto by som tieto dve situácie neporovnával. My máme stále v kádri dobrého hráča, ktorý môže hrať,” zhodnotil prestupovú ságu okolo 25-ročného Brazílčana tréner Klopp.

Prestup Coutinha tak očividne nebol otázkou financií a anglický klub by svojho hráča nepredal ani za čiastku, ktorá by prekonala sumu výkupnej klauzuly Neymara Jr. Či však bol krok Liverpoolu správny, ukáže až návrat hráča z reprezentačného zrazu Brazílie. Dokáže Philippe Coutinho potlačiť svoje sklamanie a bude pokračovať v skvelých výkonoch v červenom drese alebo si v nasledujúcich mesiacoch predsa len vytrucuje prestup do Barcelony? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch na Facebooku.

Zdroj: 90min.com | Foto: Twitter