Ku konfliktu Neymara a Cavaniho sa vyjadril aj Mario Balotelli: Na koho stranu sa postavil?

0
2

Azda niet futbalového fanúšika, ktorý by nezachytil kauzu Neymar vs. Edinson Cavani. Obaja hráči parížskeho Saint-Germain sa pochytili v zápase proti tímu Olympique Lyon.

Dôvodom bolo zahrávanie štandardných situácií. Najprv uruguajský útočník Cavani nechcel prenechať Neymarovi priamy kop z výhodnej pozície, pričom musel zakročiť Brazílčan Dani Alves, ktorý “vybavil” priamy kop pre svojho krajana. Neskôr PSG zahrávalo penaltu, no tú si už Cavani vziať nenechal. Jedenástku však nepremenil.

Konflikt oboch kohútov mal pokračovať aj v šatni, dokým nezakročil kapitán Thiago Silva. Celá situácia je momentálne vo futbalovom svete stredobodom pozornosti a neunikla ani ďalšiemu hráčovi z francúzskej ligy Mariovi Balotellimu. Zlý chlapec talianskeho futbalu, ktorý pôsobí v tíme OGC Nice, sa k spornému momentu vyjadril na svojom Instagrame a chytil stranu Neymarovi: “Neymar, ani by si sa ho nemal pýtať, či ich kopať”

Z prvého zverejneného príbehu s francúzskym denníkom L´Equipe v pozadí nie je zrejmé, ako Mario Balotelli svoj odkaz určený najdrahšiemu hráčovi sveta myslel. Prvou možnosťou bolo, že Neymar by si nemal dovoliť pýtať sa, či smie kopať štandardky a má ich nechať zahrávať Cavaniho. A druhá možnosť bola tá, že Neymar si nemá pýtať povolenie a proste má penaltu a priamy kop kopnúť on.

Hádanku rozlúštil až druhý príbeh na Instagrame, v ktorom Balotelli Neymara označil výrazom “crack” a zlatou medailou. Týmto výrazom sa v slangovej futbalovej terminológii označuje vynikajúci strelec a skvelý hráč. Mario Balotelli tak stojí za Neymarom a podľa vlastných slov by od Cavaniho nemal žiadať povolenie, ale penaltu či priamy kop rovno zahrať.

Zdroj: Goal.com | Foto: Instagram, Twitter