Lampard priviedol POSILU: Do Derby County ide bývalý hráč Chelsea!

Legenda anglického futbalu Frank Lampard aktuálne pôsobí ako hlavný kormidelník druholigového celku Derby County FC. Jeho ambícia je postúpiť s klubom do Premier League, k čomu by mu mala pomôcť aj jeho najnovšia posila.

40-ročný bývalý reprezentant strávil v Chelsea FC dlhých 13 rokov. Práve v slávnom londýnskom celku bol svojho času spoluhráčom jeho najnovšej posily. Tou je ľavý obranca Ashley Cole.

38-ročný ľavý bek prišiel do anglického druholigového celku z MLS, kde pôsobil v tíme Los Angeles Galaxy. Po skončení zámorskej sezóny sa však stal voľným hráčom a do konca tej aktuálnej sa preto upísal tímu svojho bývalého spoluhráča a dobrého kamaráta z reprezentácie.

Podľa jeho slov neočakáva žiadne výhody: “Určite budem musieť vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Mohol som zostať uvoľnene hrať v MLS, ale chcel som ísť sem bojovať za niečo, čo mi dá dobrý dôvod pracovať na sebe,” odôvodnil skúsený zadák svoje rozhodnutie vrátiť sa do rodnej vlasti.

Z jeho najlepšie kamaráta sa tak stal šéf a Ashley Cole stihol vtipne poznamenať, že toto je pravdepodobne posledný rozhovor, v ktorom ho nazval Frank. Od legendárneho záložníka Chelsea FC však nečaká zaobchádzanie v rukavičkách.

Zdroj: Thesun.co.uk | Foto: Twitter