Ľavonohý Paulo Dybala posilňuje pravú nohu. Neuveríte akým bizarným spôsobom!

24-ročný hráč Juventusu Paulo Dybala je bezpochyby jedným z najlepších a najtalentovanejších ľavonohých futbalistov súčasnosti. Svoju ľavačku necháva vyniknúť najmä pri zahrávaní priamych kopov, ktoré s veľkou úspešnosťou premieňa na góly.

Mať čarovnú ľavačku mu však nestačí. Paulo Dybala chce byť totiž obojnohým hráčom. Podľa neho sú hráči, ktorí vedia vystreliť oboma nohami, menej predvídateľní. Na posilnenie pravej nohy a získanie toho správneho citu však používa vskutku netradičnú metódu.

“Každý deň chytím pero a snažím sa písať, avšak s mojou pravou nohou. Pero uchopím pomocou veľkého palca a menšieho pri ňom,” prezradil Dybala svoju nevídanú techniku na zlepšenie citu v pravej nohe. Inšpiráciou v strieľaní gólov oboma nohami mu je superstrelec Cristiano Ronaldo: “Cristiano Ronaldo strelil množstvo gólov, pretože je pravák, avšak má silnú aj ľavú nohu. S jednou dominantnou nohou ste predvídateľnejší a protivník vás ľahšie prečíta.”

Tento argentínsky reprezentant sa však túži zlepšovať vo všetkých smeroch. “Pracujem na sebe ako blázon, aby som získal väčšiu citlivosť a obratnosť. Trénujem aj svoje oči, aby som videl ďalej v rôznych smeroch a aby som predvídal trajektóriu svojich súperov. Taktiež som začal veľa trénovať v posilňovni, v Taliansku som sa začal učiť, ako si pokryť loptu. Gennaro Gattuso, ktorý bol trénerom v Palerme, mi však povedal, že nemusím byť veľký, stačí mi výbušnosť v nohách,” prezradil ďalšie zaujímavosti zo svojho tréningu Paulo Dybala. Ten tak očividne nechce zaspať na vavrínoch a je pravdepodobné, že vďaka tomu svoj hviezdny potenciál do bodky naplní.

Zdroj: Joe.co.uk | Foto: Twitter