Leeds United nemá dosť: Na lane má dokonca hráča Barcelony!

Leeds sa vrátil po dlhých 16 rokoch medzi anglickú elitu a okamžite si prešiel peklom, keďže na úvod súťaže ho čakal výlet na Anfield Road, kde sa body v ostatných rokoch nezískavajú. Napriek tomu zverenci Marcela Bielsu bojovali a napokon padli v pomere 3:4, pričom rozhodnutie prišlo až v 88. z pokutového kopu.

Ak sa aj naďalej bude Leeds takto prezentovať, so záchranou zrejme problém mať nebude. Navyše, vedenie klubu aktívne posilňuje káder, do ktorého už doteraz prišlo viacero zvučných mien na čele s útočníkmi Rodrigom a Hélderom Costom, ktorý dovedna stáli takmer 50 miliónov eur.

Najnovšie sa začína stále viac hovoriť o tom, že do Leedsu zamieri aj odchovanec FC Barcelony Rafinha. 27-ročný futbalista je dodnes jej kmeňovým hráčom, no viac príležitostí dostal akurát v sezónach 2014/15 a 2016/17, zatiaľ čo ostatné roky strávil na hosťovaniach v Celte Vigo či Interi Miláno. Aktuálny kontrakt mu vyprší v júni 2021, pričom španielske médiá informujú o tom, že Barcelona ho chce definitívne predať. Jeho cena sa má pohybovať na úrovni 10 miliónov eur, no práve blížiaci sa koniec kontraktu môže znamenať, že Leeds by ho mohol získať aj za nižšiu čiastku. 

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter