Legenda končí: Pripomeňme si Adurizov posledný TOP gól!

Už 39-ročná ikona španielskeho futbalu Aritz Aduriz sa lúči. Dôvodom, no najmä spôsob, akým je nútený ukončiť kariéru, je však trpký. My si na jeho počesť pripomenieme jeden z jeho najslávnejších okamihom, hoci paradoxne je to jeho vôbec posledný súťažný gól.

Aduriz musí ísť na operáciu bedrového kĺbu, po ktorej by sa pochopiteľne minimálne niekoľko mesiacov vrátiť na ihrisko. Hoci ešte pred časom mal uvažovať o pokračovaní i napriek tomu, že vo februári 2021 by oslávil už štyridsiatku.

Baskický útočník strávil väčšinu kariéry “doma” v Bilbau. Ako 21-ročný tu získal svoj prvý profesionálny kontrakt, následne sa tam vrátil v rokoch 2006-2008, no takpovediac hviezdou sa stal až pri poslednom návrate do baskického klubu v roku 2012. Celkovo za Athletic Bilbao zaznamenal 172 gólov v 407 zápasoch, no okrem toho pôsobil aj vo Valencii, Valladolide a hral aj za Deportivo Mallorca. Za španielsku reprezentáciu síce odohral celkovo trinásť duelov, paradoxne až dvanásť z nich po “tridsaťpäťke”. V sezónach 2015/16 a 2017/18 sa stal najlepším strelcom Európskej ligy.

My si ho pripomeňme jediným gólom, ktorý dokázal streliť behom sezóny 2019/20. V nej dostal príležitosť naskočiť do 17 duelov, no celkovo odohral len necelých 300 minút. Ten jediný presný zásah ale kandiduje nepochybne aj na gól roka, hoci ho zaznamenal ešte v 1. kole. Strelil ho v 89. minúte ( hoci až do 87. minúty bol na lavičke) do siete Barcelony a duel skončil vďaka nemu 1:0. Naposledy naskočil na trávnik v 89. minúte duelu na pôde Valladolidu, kde 8. marca jeho Bilbao vyhralo 1:4.

Trpký je jeho koniec aj z toho dôvodu, že pre koronavírus sa tak nemohol zúčastniť ani odloženého finálového zápasu Copa del Rey, kde malo Bilbao bojovať o trofej proti Realu Sociedad ešte 18. apríla. Duel je v súčasnosti odložený na neurčito.

16.8.2019 – posledný gól Aruriza do siete Barcelony:

Zdroj: Theguardian.com | Foto: Twitter | Video: Streamable.com, YouTube