Legenda United Roy Keane kritizuje súčasný prestupový trh: Lepšie to povedať nemohol!

Vyzerá to tak, že Paríž Saint-Germain spolu so svojimi katarskými majiteľmi v roku 2017 prestupom Neymara otvorili “Pandorinu skrinku”. Suma výkupnej klauzuly 222 miliónov eur vyšvihla ceny na prestupovom trhu do závratných výšin a zdá sa, že 100-miliónové prestupové čiastky sú už bežnou záležitosťou.

K celej situácii sa vyjadril aj Roy Keane, legendárny hráč Manchestru United: “Je to šokujúce, sumy ktoré sa platia, predovšetkým za obyčajných hráčov… Ak by niekedy bol ten správny čas byť profesionálnym futbalistom, tak je to práve teraz. Priemerní hráči prestupujú aj za 35 miliónov libier. Och, môj Bože,” neverí vlastným očiam známy írsky búrlivák.

Vo svojej kritike na súčasnú situáciu vo futbale pokračoval: “Príliš sa tým nezaoberám, ale presne takýto je súčasný prestupový trh. Nie je na ňom príliš veľa špičkových hráčov. Len skutočne veľkí hráči prestupujú za veľké peniaze, no teraz sa nároky znižujú.”

“Keď priemerní hráči prestupujú za 30-40 miliónov libier, núti vás to poškrabať sa na hlave. Ale ak sú kluby pripravené to zaplatiť, potom to nie je chyba hráčov. Ruud (Van Nistelrooy pozn.) by dnes stál asi miliardu. David Beckham? Miliardu. Ryan Giggs? Dve miliardy,” zhodnotil 47-ročný asistent kouča Martina O´Neilla na lavičke írskej reprezentácie.

Roy Keane sa nevyhol ani otázke, koľko by stál na súčasnom prestupovom trhu on sám. S úsmevom a skromne dodal: “3,75 milióna libier, myslím,” presne toľko v roku 1993 zaplatili “Červení diabli” Nottinghamu Forrest za služby tohto bývalého skvelého stredopoliara. Ten strávil v Manchestri 13 rokov a na sklonku kariéry si ešte obliekol dres Celticu Glasgow.

Zdroj: Telegraph.co.uk | Foto: Twitter