Legendárny moment “38”: Toto vyviedol na pôde Slovanu!

Tragicky zosnulá legenda slovenského hokeja Pavol Demitra si vyskúšal seniorský hokej už krátko pred dovŕšením 17. narodenín v drese Dubnice, kde aj hokejovo vyrastal. Po jednej sezóne v 1. slovenskej lige si to zamieril do susedného Trenčína, kde si zahral elitnú československú súťaž.

Následne v roku 1993 putoval do zámoria, kde si vybudoval povesť skvelého hokejistu i človeka, pričom najlepšie roky prežil v St. Louis Blues, kde si v sezóne 1998/99 urobil s 89 bodmi aj kariérne maximum.

Na Slovensko sa vrátil na jeden duel začiatkom sezóny 1996/97, no predovšetkým tu strávil celý ročník 2004/05, keď prebiehala v NHL výluka. Napriek návratu mnohých zvučných mien to bol práve tento Trenčan, ktorý vyhral tabuľku produktivity (82 bodov v 54 zápasoch).

Jeden z ikonických okamžikov predviedol v utorok 28. septembra 2004 v zápase 6. kola na pôde Slovanu, kde aj vďaka jeho dvom gólom vyhrala Dukla presvedčivo 0:5. Okrem neho sa v tom dueli strelecky presadili aj Marián Hossa, Marián Gáborík a Peter Fabuš. Demitrov druhý gól, ktorým v 22. minúte zvyšoval už na 0:3, si brankár Belasých Pavol Rybár, vypredaný štadión Ondreja Nepelu i slovenský hokejový fanúšik zapamätajú na poriadne dlhú dobu. Škoda, že sa naša “38” nemohla ešte na konci kariéry vrátiť späť domov a ukázať nám ešte niečo zo svojho umenia.

Legendárny gól Pavla Demitru:

Foto|Video: Streamable.com, Youtube/MilanMyjava