Legendárny Ronaldinho prezradil, ktorý hráč môže dosiahnuť level Lionela Messiho!

Ronaldinho svoje najlepšie roky strávil v španielskej Barcelone a zahral si spolu aj s držiteľom piatich Zlatých lôpt Lionelom Messim. Práve tohto Argentínčana považuje za najlepšieho hráča sveta a podľa neho jeden futbalista môže dosiahnuť jeho level.

Keď sa udeľovala Zlatá lopta, loptový virtuóz Ronaldinho sa vyjadril, že Cristiano Ronaldo ju vyhral úplne zaslúžene. Za najlepšieho hráča sveta však vo všeobecnosti považuje Lionela Messiho. Ronaldinho bol pri tom, keď Messi vstúpil do veľkého futbalu. Okamžite ho uchvátil a považuje ho za najlepšieho hráča tejto éry: “Každá doba má svojho najlepšieho hráča. Každý z nich bol svojho času najlepší. A Leo je najlepším teraz. Garrincha, Maradona … Leo je na tom najvyššom leveli s nimi všetkými.”

neymar

Ronaldinho si však myslí, že už teraz brázdi ihriská hráč, ktorý môže dosiahnuť Messiho úroveň. Tým hráčom je podľa neho jeho krajan Neymar, bývalý spoluhráč Lea Messiho. “Myslím, že dosiahne Leovu úroveň. Chce byť najlepší. Je mladý a už teraz vyhral veľa. Avšak ako mnoho iných, aj on má “nešťastie”, že hrá v ére Lionela Messiho.” Hoci má Neymar iba 26 rokov, už teraz stihol nastrieľať v kariére vyše 300 gólov. A ak si udrží svoju výkonnosť, je veľmi pravdepodobné, že aj on sa Zlatej lopty skôr či neskôr dočká.

Zdroj|Foto: Thesportbible.com, Facebook, YouTube.com