Legendárny Steven Gerrard ukončil futbalovú kariéru. Pozrite si jeho najlepšie momenty v drese Liverpoolu!

Na svete existuje len minimum ľudí, ktorí by nemali radi Stevena Gerrarda. Legenda Liverpoolu robila futbalovým fanúšikom radosť najmä od svojho seniorského debutu v roku 1998. Po 18-tich rokoch sa však rozprávka končí a milovaný Stevie G vešia kopačku na klinec.

Steven Gerrard bol hráčom FC Liverpool od svojich ôsmych rokov. V seniorskom tíme debutoval 29. novembra 1998 v zápase proti Blackburnu Rovers ako náhradník. Svoj prvý gól strelil o rok aj šesť dní nato do siete Sheffieldu. Po odchode Michaela Owena do Realu Madrid v roku 2004 prevzal kapitánsku pásku a tá mu na ruke vydržala až do jeho poslednej sezóny v liverpoolskom drese.

Hráč s číslom 8 sa vypracoval na jedného z najlepších záložníkov sveta a ponuky zo svetových veľkoklubov sa mu len tak hrnuli. On však zostal verný The Reds až do leta 2015, kedy sa vzhľadom na svoj pokročilý futbalový vek rozhodol pre zmenu. Jeho kroky smerovali do mužstva americkej MLS LA Galaxy. Po roku je tu však koniec jednej veľkej kapitoly – Steven Gerrard končí svoju kariéru.

Najväčší úspech veľkého srdciara bolo víťazstvo Ligy majstrov v nezabudnuteľnom instanbulskom finále proti AC Miláno. Okrem toho spolu s Liverpoolom získal 1x pohár UEFA, 1x Európsky superpohár 2x FA Cup, 3x ligový pohár a 1x Community Shield. V červenom drese si pripísal fantastických 748 štartov, v ktorých strelil 191 gólov. Na anglický ligový titul však nikdy nedosiahol. V 114-tich zápasoch za anglickú reprezentáciu vsietil 21 gólov. V mene fanúšikov futbalu ďakujeme, Stevie G!

Najlepšie momenty Stevena Gerrarda v drese Liverpoolu

https://www.youtube.com/watch?v=mnMhtmH904Y

Zdroj: YouTube.com | Foto: Facebook