Leonardo Bonucci prezradil, kto je najlepší obranca sveta: Svoje meno nepovedal!

Jeden z najlepších obrancov sveta Leonardo Bonucci v letnom prestupovom období šokoval svojím odchodom z Juventusu k úhlavnému nepriateľovi z milánskeho AC. Bonucci strávil v drese “Starej dámy” dlhých 7 rokov a o to prekvapivejší bol tento transfer.

30-ročný taliansky reprezentačný stopér sa v minulej sezóne s Juventusom tešil zo zisku šiesteho domáceho titulu po sebe a mužstvu pomohol aj k výhre Coppa Italia. Nechýbalo veľa a nebyť jasnej finálovej prehry s Realom Madrid, mohol s klubom sláviť cenné treble. Bonucci však po siedmich úspešných rokoch u “Bianconeri” hľadal novú motiváciu a najviac ho oslovil novovznikajúci projekt AC Milána, kam prestúpil za 42 miliónov €,

Bonucci patrí bezpochyby k najlepším stopérom sveta, no podľa vlastných slov je na svete ešte lepší obranca: “Sergio Ramos, on je najlepší obranca sveta. Získal cenu pre najlepšieho obrancu minulej sezóny Ligy majstrov a to dokazuje, že je najlepší,” nechal sa počuť Bonucci na tlačovej konferencii pred reprezentačným zápasom so Španielskom pre periodikum Football Italia.

Sergio Ramos s cenou pre najlepšieho obrancu Ligy majstrov 2016/17

Zdroj: Football-italia.net | Foto: YouTube.com