Lepší ako Messi a CR7: Benzema dosiahol v La Lige nový REKORD!

V súvislosti so súčasnou španielskou najvyššou futbalovou súťažou sa hovorí najmä o mene Lionela Messiho a svojho času bol za jedného z najlepších hráčov súťaže považovaný aj Cristiano Ronaldo. Je tu však Karim Benzema, ktorý dokázal niečo, čo ani jeden zo spomínanej hviezdnej dvojice.

Francúzsky útočník strelil v poslednom ligovom duely proti Huesce víťazný gól svojho celku v 89. minúte zápasu, čím zabezpečil Realu Madrid všetky tri body. Pre neho samotného to však znamenalo pripísanie si nového historického rekordu, čím opäť prevýšil aj Messiho s Ronaldom.

Pre 31-ročného kanoniera bola Huesca už 34. tímom v La Lige, proti ktorému sa mu podarilo aspoň raz skórovať. Aj keď sa Lionel Messi presadil až proti 37 klubom, nepodarilo sa mu skórovať proti Murcii, Cádizu a spomínanej Huesce.

Karim Benzema preto ostáva v tomto smere rekordérom. Skúsený ofenzívny hráč sa totiž gólovo presadil proti každému tímu, s ktorým sa v La Lige dostal do kontaktu. To sa doposiaľ nepodarilo ani jednému hráčovi v histórii tejto súťaže.

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Twitter