Lewandowski najlepším hráčom sveta? TVRDÁ odpoveď trénera Barcelony

Tak kto je teda v súčasnosti najlepším hráčom sveta? Niektorí fanúšikovia tvrdia, že to v súčasnej dobe je Robert Lewandowski. Iní zas namietajú, že je to stále Lionel Messi. Na túto tému sa pred zápasom Bayernu s Barcelonou vyjadril aj tréner španielskeho FCB Quique Setién.

Poliak zažíva naozaj vydarenú sezónu a pravdepodobne sa aj fanúšikovia Barcelony zhodnú s futbalovými priaznivcami po celom svete, že Zlatú loptu za rok 2020 si zaslúžil útočník Bayernu, ktorý prežil fenomenálnu sezónu. Odhliadnuc od toho, najlepším hráčom sveta je podľa niektorých argentínsky útočník. Čo si myslí tréner Setién?

“Lewandowski je skvelý hráč, ale nemyslím si, že je na Messiho úrovni. Myslím, že je to jasné. Je pravdou, že je vo skvelej forme a je perfektne podporovaný viacerými spoluhráčmi okolo neho. Má formu, ale Leo taktiež, čo sme videli proti Neapolu. Je dobré, že budú títo hráči na ihrisku a môžeme si ich užiť,” vyjadril sa 61-ročný španielsky tréner.

Podobný názor zdieľal aj jeho zverenec a Messiho spoluhráč Arturo Vidal. “Lewandowski je extratrieda. Je neúnavný a nesmierne nebezpečný. Videl som ho rásť, ako sa pripravuje a bude naozaj ťažké zastaviť ho. Ale je veľmi náročné porovnať ho s Leom, pretože Messi je z inej planéty,” jasne uzavrel Vidal. V súčasnej forme môžeme s pokojom vyhlásiť, že obaja sú momentálne najlepší na svete. Kto sa však bude radovať z postupu vo štvrťfinálovom zápase?

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter