Liga Majstrov štartuje: Toto majú byť jej “noví Haalandovia”!

Predošlý ročník Ligy Majstrov priniesol návrat Bayernu na európsky trón, no jedným z jeho symbolov sa stal aj 19-ročný kanonier Erling Haaland, ktorého práve fenomenálny vstup do tejto súťaže vyniesol do výšin. V drese Salzburgu zaznamenal v neľahkej základnej skupine osem gólov v šiestich stretnutiach, dvakrát sa presadil aj v osemfinále proti PSG, avšak to už ako hráč Borussie Dortmund.

Ktorí mladí hráči by mohli zažiť niečo podobné v ročníku 2020/21 aj napriek faktu, že skupinová fáza sa odohrá v poriadne hektickom tempe? Nejedná sa len o útočníkov, ale aj o talenty hrajúce na iných postoch, pre ktoré by mohlo niekoľko fantastických výkonov vrámci milionárskej súťaže takpovediac vstupenkou medzi futbalovú smotánku?

Čo sa týka útočníkov, doslovným “Haalandom tejto sezóny” by mohol byť jeho niekdajší spoluhráč zo Salzburgu Patson Daka. Ten práve po Nórovom odchode prevzal štafetu a napokon strelil v predošlej sezóne dovedna 27 gólov. Veľký krok smerom “ku hviezdam” by mohli urobiť aj Mason Greenwood z Man Utd, čerstvá barcelonská posila Trincao alebo najdrahšia letná akvizícia Ajaxu – krídelník Antony. Veľa sa ale môže očakávať aj od Vicíciusa a Rodryga z Realu Madrid.

vinicius junior plat

Nememej zaujímavých mien avšak ponúka stred poľa. Ohromný skok môže predviesť tak Reinier hosťujúci z Realu Madrid v Dortmunde, ako aj jeho 17-ročný spoluhráč Jude Bellingham, za ktorého utratilo vedenie cez 20 miliónov eur. Ďalej napríklad Dejan Kulusevski z Juventusu, stále neplnoletý Eduardo Camavinga z Rennesu, ktorý avšak už hráva v mimoriadne kvalitnej seniorskej reprezentácii Francúzska, jeho krajan Mickaël Cuisance hosťujúci z Bayernu Mníchov v Olympique Marseille alebo ďalší futbalista spadajúci stále do kategórie U17, a síce barcelonský Pedri, čerstvá Koemanova posila z Las Palmas.

Kto z nich sa dokáže vyšvihnúť ku hviezdam? Alebo očakávate vzostup niekoho celkom iného?

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Marca.com | Foto: Twitter