Ligy Majstrov: Títo hráči ovládli tabuľku strelcov najviackrát!

Historicky najlepším strelcom Ligy Majstrov UEFA je Cristiano Ronaldo, autor už 128 gólov. Nasleduje 114-gólový Lionel Messi a s veľkým odstupom Raúl (71) a aktívne duo Karim Benzema a Robert Lewandowski (po 64). Ktorí futbalisti však ovládli tabuľku strelcov najviackrát?

Dôvodom, prečo historickej tabuľke vládnu predovšetkým súčasníci je fakt, že v minulosti (ešte pod názvom Pohár majstrov európskych krajín) sa hrávalo len K.O systémom a väčšina starších hráčov teda pochopiteľne odohrala oveľa menej zápasov. Paradoxom je fakt, že “vinou” Ronalda s Messim sa ani spomínaní ostrostrelci ako Benzema či Lewandowski, no ani ďalší hviezdni útočníci nikdy na úplný vrchol nedostali.

Preto je zaujímavé vidieť, kto kraľoval TOP kanonierom v minulosti. Na čele avizovaného rebríčka sú samozrejme Ronaldo a Messi, pred ktorými bol rekordmanom legendárny nemecký kanonier Bayernu Mníchov Gerd Müller so štyrmi prvenstvami. Po tri triumfy zaznamenala štvorica ďalších hráčov a celkovo jedenásti vyhrali viac ako raz.

Hráči, ktorí najviackrát ovládli tabuľku strelcov LM:

Por. Meno Počet
1. Cristiano Ronaldo 7
2. Lionel Messi 6
3. Gerd Müller 4
4. Andriy Shevchenko 3
5. Eusébio 3
6. Jean-Pierre Papin 3
7. Ruud van Nistelrooy 3
8. Ferenc Puskas 2
9. Jardel 2
10. Romário 2
11. Torbjörn Nilsson 2
eusebio ronaldo
portugalské ikony Eusébio a Ronaldo

Zdroj: Wikipedia | Foto: Twitter