Lionel Messi narovinu: “Ak prestúpi do Realu Madrid, bude to pre nás strašné!”

Azda žiaden hráč na svete nie je pre svoj klub tak nepostrádateľný ako Lionel Messi pre Barcelonu. Nevysoký Argentínčan je futbalistom, ktorý dokáže sám vyhrať zápas, čo už neraz dokázal.

Celý tím “Blaugranas” je poskladaný okolo neho a samotný Messi má dôležité slovo aj v prestupovej politike katalánskeho klubu. Minulé leto to bol práve on, kto sa snažil presvedčiť Neymara, aby neodchádzal do parížskeho Saint-Germain. Napokon slová 5-násobného držiteľa Zlatej lopty nepadli na úrodnú pôdu a ako už všetci vieme, z Neymara sa stal najdrahší hráč futbalovej histórie.

Prestupový rekord môže byť prekonaný už toto leto a zlomiť ho môže opäť fenomenálny brazílsky driblér z PSG. Čoraz viac sa totiž hovorí o jeho odchode do Realu Madrid. K neutíchajúcim špekuláciám sa vyjadril aj samotný Lionel Messi a z jeho slov jasne vyplýva, že prípadný transfer sa mu vôbec nepáči.

“Bolo by to strašné kvôli všetkému, čo Neymar pre Barcelonu znamená. I keď v klube skončil tak, ako skončil, vyhral tu dôležité tituly, vyhral tu Ligu majstrov, vyhral tu La Ligu,” zneli úprimné slová Lionela Messiho pre periodikum TyC Sports.

“Ak skončí v Reale Madrid, bude to pre nás všetkých a pre Barcelonu ťažká rana. A čo sa futbalového levelu týka, spravil by Real Madrid ešte silnejší, než je teraz,” dodal 30-ročný rodák z mesta Rosario. Hoci vedenie PSG prípadný prestup Neymara do Realu neustále popiera, špekulácie naberajú čoraz väčšiu intenzitu. A ako sa hovorí, bez vetra sa lístok na strome nepohne…

Neymar

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter