Lišiak Levy poriadne prerobil: Ako Spurs prišli o 100 miliónov eur?

Daniel Levy, ktorý je predsedom Tottenhamu už od roku 2001, dokazal behom svojho pôsobenia vyjadnať neskutočné “obchody”. Má povesť muža, s ktorým sa veľmi zle vyjednáva. Avšak, teraz poriadne prerobil.

Ako ste možno behom posledného dňa januárového prestupového obdobia postrehli, Tottenham opustil, okrem iných, aj 25-ročný Dele Alli. Stredopoliar, ktorý sa ako 20-ročný dostal do zostavy sezóny Premier League, mal napríklad v roku 2018 mal dokonca hodnotu 100 miliónov eur.

Ešte v decembri 2019 mal podľa Transfermarkt hodnotu 90 miliónov eur. Posledné dva roky bol anglický reprezentant úplne bez formy, len sporadicky dostával príležitosť v základnej zostave a teraz bola pri jeho mene cena 25 miliónov eur.

Avšak, podľa už spomínaného hodnoverného zdroja (Transfermarkt) sa presunul do Evertonu celkom zdarma. To veru nie je politika, ktorá by sa Tottenhamu a Danielovi Levymu podobala. Avšak, vzhľadom k jeho minimálnemu prínosu a pomerne vysokému platu teda tentokrát pristúpil klub na takúto možnosť.

No tá predstava, že pred tými 3-4 rokmi by sa určite našli záujemcovia ochotní zaplatiť aj 9-miestnu sumu, je pre klub určite bolestivá. Len pre úplnosť dodáme, že v Evertone zatiaľ naskočil do troch zápasov, vždy ako striedajúci hráč, a zatiaľ sa gólovo nepresadil a nezaznamenal ani asistenciu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tottenham Hotspur (@spursofficial)

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: YouTube/TottenhamHotspur