Liverpool FC čelí ohromnej kritike: Toto urobilo jeho vedenie!

Liverpool FC má v aktuálnom ročníku na dosah prvý anglický titul po tridsiatich rokoch, a teda prvý vrámci Premier League. Vziať mu ho môže len vedenie súťaže, a to v prípade, že sa rozhodne nedohrať súťaž a zároveň mu odmietne odovzdať trofej “svojim rozhodnutím”. Teraz sa však v krajine diskutuje aj o opatreniach vedenia The Reds, ktoré sa takmer nikomu nepáčia.

Vedenie Liverpoolu sa totižto rozhodlo behom aktuálnej pandémie koronavíru značnú časť zamestnancov poslať “na dočasnú dovolenku kvôli osobitným potrebám spoločnosti”, čo v praxi znamená, že tieto osoby zaradil to vládneho programu, ktorý im bude v tomto krízovom období vyplácať mzdu namiesto klubu, a to dokonca v plnej výške.

Vedenie Liverpoolu síce nerobí nič nezákonné, no vyslúžilo si obrovskú vlnu odporu od  iných klubov, ako aj z iných sfér. Hlavným faktorom, prečo to ľuďom vadí, je ekonomická sila klubu. Liverpool patrí medzi najbohatšie celky sveta a jeho majiteľ John W. Henry má podľa Forbes majetok v hodnote 2,6 miliardy libier a je rovnako tak spoluvlastníkom slávneho baseballového klubu Boston Red Socks.

Podľa verejnej mienky by v takomto krízovom stave mali tí najbohatší brať ohľad na tých finančne slabších. Či si však z toho 71-ročný Američan bude robiť nejaké starosti, je už druhá vec.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter