Má v tom jasno: Ako vidí svoju budúcnosť zatracovaný Karius?

Síce čoskoro oslávi “len” 27. narodenia, podľa mnohých je už odpísaný. Nemecký brankár Loris Karius sa však s týmto názorom nestotožňuje a verí, že ho ešte čakajú svetlé roky. Môže sa vrátiť na najvyššiu úroveň a nechať zabudnúť na katastrofálny výkon z finálového zápasu Ligy Majstrov 2017/18, ktoré Liverpool prehral 1:3 s Realom Madrid.

„Chcem byť zdravý a pôsobiť na najvyššej úrovni čo najdlhšiu dobu. Samozrejme, že chcem vyhrávať trofeje a podávať čo najlepšie výkony. Viem si predstaviť, že ostanem v Liverpoole, kde som v pozícii vyzývateľa (Alissona). Bez ohľadu na to, či budem jednotkou alebo dvojkou, ak budú mať v pláne si ma ponechať, ostanem,“ povedal v rozhovore nemecký brankár.

Karius dodal, že ak opustí klub, chce ísť niekam, kde bude brankárskou jednotkou. Ako sám priznal, v Liverpoole ňou síce v najbližšej dobe nebude, no byť v najlepšom klube na svete je preňho veľkou cťou. Nemec pôsobil posledné dve sezóny v Besiktasi, zatiaľ čo pred angažmánom v Liverpoole bol jednotkou v Mainzi. V tom čase bol označovaný za veľmi talentovaného brankára a prešiel si napríklad aj všetkými mládežníckymi reprezentáciami Nemecka od U15 po U21.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter