Maďarského brankára preslávili tepláky. Kraťasy mal iba raz a skončilo to pohromou!

Azda žiaden futbalový fanúšik nebude namietať, ak povieme, že medzi základné stavebné kamene úspešného mužstva patrí kvalitný brankár. Maďarský národný tím sa dlhé roky mohol spoľahnúť na 42-ročného brankára Gábora Királyho.

Ešte stále aktívny brankár v súčasnosti pôsobí vo svojom materskom klube Haladás, avšak počas bohatej kariéry obliekal dresy anglického Fulhamu, Aston Villy, West Hamu, Crystal Palace či nemeckých klubov Bayer Leverkusen a Hertha Berlín. Reprezentačné kopačky zavesil na klinec v roku 2016, pričom s maďarským znakom na hrudi nastúpil do 108 zápasov.

Zatiaľ čo väčšina gólmanov v súčasnosti volí kraťasy a pod nimi “elasťáky”, Gábor Király sa počas svojej kariéry preslávil vďaka už ikonickým sivým teplákom. V nich dokonca odchytal aj EURO 2016. Do súťažného zápasu podľa vlastných slov nastúpil v kraťasoch iba jediný krát. A skončilo to pohromou!

Písal sa rok 2005 a Király chytal za Crystal Palace. Jeho mužstvo sa chystalo na zápas proti londýnskej Chelsea, neskoršiemu majstrovi, a maďarský brankár sa rozhodol obliecť si kraťasy. A to zrejme bola chyba. Jeho mužstvo prehralo jednoznačne 1:4, avšak ako bonus dostal Király neuveriteľne lacný gól pomedzi nohy. Bolo to prvý a posledný krát, čo si obliekol kraťasy v profi zápase. Žeby sa Gáborova sila predsa len ukrývala v jeho legendárnych sivých teplákoch?

Pamätný gól pomedzi nohy Gábora Királyho

Zdroj: Sportbible.com, Twitter.com | Foto: Twitter.com