MAJSTRO si PODMANIL srdcia fanúšikov: V TOP 10 je hneď trikrát!

National Hockey League (NHL) je profesionálna športová organizácia, ktorú tvoria hokejové tímy zo Spojených štátov amerických a Kanady. Táto hokejová liga, ktorá je označovaná aj ako najlepšia na svete, bola založená v roku 1917 v Montreale a zo začiatku v nej pôsobili len štyri tímy. Aktuálne má NHL 32 účastníkov, z ktorých je 25 situovaných v USA a 7 v Kanade.

Ako každoročne, tak aj na konci tohto roka, sa robí pravidelné zhrnutie toho najlepšieho, čo sa v NHL v tomto ročníku udialo. Keďže toho nebolo zďaleka málo, je ťažké si vybrať len jedného favorita. Za zmienku však stojí určite číslo 8. na ktorom sa nachádza Connor McDavid z Edmontonu Oilers a jeho parádna škola hokeja, ktorú urobil obrane Toronta Maple Leafs. Ďalším nádherným zásahom, ktorý stojí za povšimnutie, sa zaskvel Barzal, ktorý sa exkluzívne uvoľnil a o zakončení netreba diskutovať, jednoducho nádhera.

Znova Connor? Áno tento čarodejník sa dostal aj na tretie miesto. Opäť znamenité sólo, nádherný prehľad v hre, obrana Winnipegu ostala jednoducho bezmocná. Tento hráč si myslí, že liga mu patrí. No povedzme si pravdu, nie je to úplne tak?

Druhé miesto a zároveň srdcia mnohých fanúšikov si získal mladučký Trevor Zegras, ktorý si hokej užíva plnými dúškami. Hráč Anaheimu to dokazuje aj v zápasoch a proti Buffalu si dovolil parádičku spoza brány, ktorá nemá obdoby. Veď posúďte sami, urobiť niečo také šialené a v takom mladom veku? Chce to kusisko odvahy.

Prvé miesto nepatrí nikomu inému ako Connorovi McDavidovi. Tento hráč si svojim hokejovým umením získal nie len priaznivcov “Oilers”, ale aj ďalších po celom svete. Po jeho neuveriteľných góloch častokrát tlieskajú aj fanúšikovia tímu súpera, čo sa tak často nevidí. Znie to možno neuveriteľne, ale je to tak. Čo je ale možno trošku prekvapujúce, do výberu najlepších gólov sa nedostal ani jeden zo zásahov ruského bombardéra, Alexandra Ovečkina, ktorý dal už 22 gólov v tejto sezóne. Je to možno aj preto, že strieľa len “obyčajné góly”.

Foto: Instagram/mcdavid97,Instagram/capitals  | Video: YouTube/SPORTSNET