Majú vôbec význam? Táto skutočnosť ukazuje, ako fungujú obmezenia!

Slovenský hokej má aktuálne množstvo nových talentov a po rokoch v úzadí sa opäť dostávame pomaličky tam, kde by sme sa chceli vidieť. Aspoň teda na oko. Pomáhajú tomu aj extraligové obmedzenia a nariadenia SZĽH?

Podľa aktuálne platných nariadení môže v jednom zápase nastúpiť za každý tím v našej Extralige maximálne sedem legionárov, z toho maximálne jeden brankár. Taktiež existuje aj povinnosť nasadiť do zápasu mladých slovenských odchovancov.

Je to správne? Dáva to zmysel? No, provda je taká, že úmysel to nie je zlý, ale záleží od uhla pohľadu.

Samozrejme, dávať príležitosť mladým je niečo, čo rozhodne neublíži. Šimon Nemec či Filip Mešár sú najlepšími príkladmi toho, že to má zmysel.

A čo ďalšie obmedzenia? Čo sa týka brankárov, samozrejme, nie je zlé, že dostávajú šancu tí naši. Ale väčšina klubov má ako jednotku legionárov.

Veľmi zaujímavý je ale pohľad na hráčov v poli. Ak sa pozrieme na tabuľku produktivity, nemožno si nevšimnúť, aká je rola legionárov. V TOP 10 základnej časti 2022-23 bol jediný Slovák, do 30. miesta jedenásti. Legionári teda hrajú prím. Sú oporami klubov.

Otázkou je, či skutočne kvalitu nášho hokeja teda zvýšime tým, že budeme obmedzovať počet cudzincov v zostave. Ak sú práve legionári nositeľmi kvality, nie je obmedzenie ich počtu vlastne obmedzením kvality našej ligy? Najlepšie to dokumentujú výsledky našich klubov v Lige majstrov…

SLOVENSKÁ EXTRALIGA: 3 ŤAŽKO POKORITEĽNÉ REKORDY PREDUKTIVITY!

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram