Mal 31 rokov a mohol trénovať Real Madrid: Prečo to rázne odmietol?

Ponuku trénovať Real Madrid nedostávajú tréneri každý deň. O to zaujímavejšie preto vyznieva postoj nemeckého trénera, ktorý už vo svojich 31 rokoch mohol pred 2 rokmi zasadnúť na trénerskú stoličku Los Blancos. Nespravil tak a teraz to odôvodnil.

Reč je o aktuálnom trénerovi RB Lipsko, Julianovi Nagelsmannovi. Ten ohuruje bundesligovú scénu už vo svojich 33 rokoch na pozícií trénera. Kým taký Lukasz Piszczek brázdi vo svojich 35 rokoch nemecké trávniky ako pravý obranca, Nagelsmann už vo svojich 29 rokoch trénoval A-tím Hoffenheimu. A neviedlo sa mu vôbec zle. Hral atraktívny ofenzívny futbal s priemernými hráčmi a napokon to dotiahol až do Ligy Majstrov. Nečudo, že v roku 2018 prišla ponuka trénovať Real Madrid.

“Mali sme niekoľko telefonátov, ale napokon som bol ja, kto sa rozhodol. Veril som, že ísť do Realu by nebol ten správny krok. Bol som jedným z kandidátov, ktorých nebolo veľa. Bolo to pre mňa dôležité,” vysvetľoval emocionálny tréner. “Mal som dobrý rozhovor s José Angelom Sánchezom (pozn. generálny riaditeľ Realu) a rozhodli sme sa, že to nie je ten správny čas pre mňa. Súhlasili sme, že sa o tom môžeme baviť v budúcnosti, ak bude Real potrebovať trénera,” vyhlásil Nagelsmann.

nagelsmann

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter