Mal byť hviezdou, teraz končí: Slovan ohlásil odchod veľkej nádeje!

V bratislavskom Slovane má byť počas leta prievan. Tréner Weiss st. už behom jarnej časti viackrát avizoval, že hneď niekoľko hráčov prvého tímu nie je hodných toho, aby hrali za slávny klub z metropoly Slovenska.

So zmluvou do júna 2024, no bez perspektívy na zotrvanie je podľa čerstvých informácií Uche Agbo. Nigérijský hráč pritom v roku 2019 dokázal s Vallecanom napríklad poraziť Real Madrid.

Od septembra 2021, keď sa stal novou posilou Slovanu, nikdy nepredviedol to, čo si od neho v klube sľubovali. Pred štyrmi rokmi mal hodnotu 3,5 milióna eur, v čase príchodu do Slovanu to bol podľa Transfermarkt 1 milión eur. Dnes len 450 tisíc.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Uche Henry Agbo (@uchehenryagbo)

27-ročný defenzívny stredopoliar či prípadný stopér si teraz bude musieť hľadať nové pôsobisko. „Nikoho to neteší, každý si z toho trhá vlasy. Sú hráči, ktorí vyjdu a ktorí nevyjdu. Nám to s Agbom nevyšlo. Netreba nad tým zatvárať oči, ale hľadať na tej pozícii alternatívu, ktorá posunie klub vyššie,“ povedal prezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Nádejný africký futbalista dokonca ochutnal aj II. ligu, keďže bol preradený na kratšiu dobu do B-tímu hrajúceho túto súťaž. Celkovo za dve sezóny odohral za Slovan 65 duelov, z toho 36 vo Fortuna lige, sedemkrát sa predstavil v B-tíme.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Uche Henry Agbo (@uchehenryagbo)

Zdroj: Šport | Foto: Instagram