Malé ohliadnutie späť: TOP XI sezóny podľa hodnotení hráčov!

0
1

O sezóne 2020/21 môžeme povedať, že je za nami. Rovnako, ako aj EURO 2020 či Copa América 2021. V týchto dňoch sa už hrajú predkolá vrámci pohárovej Európy a pomaly, ale isto, sa blížia štarty ligových súťaží. My sme sa ale ešte trošku pozreli späť.

Na základe priemerných hodnotení v TOP5 futbalových ligách podľa prestížneho portálu Whoscored.com sme vytvorili ideálnu jedenástku. Kraľuje jej opäť fenomenálny Lionel Messi, ktorý dostal vyššie hodnotenia ako 41-gólová mašina Robert Lewandowski. Tretie najvyššie hodnotenie vrámci Európy mal Harry Kane, ktorý najmä pod Mourinhom našiel v sebe kus kreativity a nielen strieľal góly, ale hneď na štrnásť ich aj prihral. Lepší bol v tomto ohľade len Thomas Muller.

Aj preto sme ho zaradili v grafike na podhrotovú pozíciu. Do strdca stredovej formácie sme zaradili Casemira, ktorý mal najlepšie hodnotenia z defenzívnych stredopoliarov a mimo XI sme nechali niekoľkých ofenzívnych či podhrotových hráčov s o niečo vyššími známkami. Prekvapením v zostave je zrejme brankársky post Emiliana Martinéza z Aston Villy či stopérska dvojica z Bundesligy Mats Hummels – Willi Orban.

Ideálna IX vŕamci TOP 5 európskych líg

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Whoscored.com | Foto: Twitter, Chosen11