Máme problém: Na ťahu sú teraz tak kluby, ako aj diváci!

Od polovice marca sa podmienky na športových podujatiach vrátili viac-menej do starých čias. Tzv. režim “základ” dovoľuje ísť na štadióny komukoľvek, povinné sú akurát ochrany dýchacích ciest, tie sa však viac-menej po usadení na tribúnu neriešia. Avšak, kde sú tie plné štadióny?

Avizované sľuby mnohých ľudí, ktorí nemohli behom pandémie na štadióny, pretože nespĺňali podmienky režimov OTP či OP, ostali sľubmi. V túto chvíľu vrcholia boje vo futbalových súťažiach, v hokeji začalo play-off. Namiesto plných alebo aspoň relatívne plných štadiónov mnohé zívajú prázdnotou.

Do Žiliny prišlo na Dunajskú Stredu v skupine o titul menej než 600 divákov, šláger Ružomberku s Trnavou o 2. miesto sledovalo 1771 divákov. Druhá liga je na tom ešte horšie. Na hokejové predkolá play-off medzi Banskou Bystricou a Trenčinom prišlo okolo 1500 ľudí do Bystrice a okolo 2500 do Trenčína. To nie sú ani z polovice naplnené kapacity. Play-off SHL taktiež nie je úplne slávne. V Dubnici až na 6. duel proti Martinu priišlocez 1000 divákov, v Trnave na Skalicu bolo zvedavých sotva päť stoviek, v Topoľčanoch či nezastaviteľnej Žiline si usadla na tribúny sotva tisícka.

Kde je chyba? O tejto otázke by sa dala napísať diplomová práca. Takže, v skratke. Ľudia si odvykli chodiť na štadióny, v tom chaose opatrení možno ani nevedeli, že vlastne smú. Kluby často veľmi slabo motivujú a informujú, na zvýšenie atraktivity sa nemyslí. Nie sme vo futbalovom Anglicku či Nemecku, a ani v hokejovej Kanade, aby diváci zapĺňali štadióny sami od seba. Ľudia nadávajú a kritizujú, no nepodporia. Kto je na ťahu? Obe strany. V opačnom prípade budú porazení všetci. Alebo sa mýlime?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vlci Žilina (@vlcizilina)

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Instagram/MSKZilina, Instagram/Dukla.Trencin