Man City ho odkoplo, dnes je TOP hráčom sveta:”Guardiola ma zabil!”

Premier League je najnáročnejšou ligou sveta a presadiť sa v nej dokážu len tí najlepší. Nečudo, že množstvo mladých talentov ako Sancho, Gray, Fosu-Mensah či Angeliño sa rozhodlo opustiť anglickú ligu a naskočiť do Bundesligy, ktorá je najlepšou ligou pre rozvíjanie mladých talentov.

Množstvo gólov, útočný a rýchly futbal je perfektným faktorom pre rozvoj mladých hráčov. Svoje o tom vie aj ľavý obranca Lipska Angeliño. Ten svojho času skúšal šťastie v Manchestri City, no nebol pre nich dosť dobrý a po hosťovaní v PSV Eindhoven ho z anglickej nemilosti vyslobodil nemecký klub. V ňom dokázal plne rozviť svoj potenciál a momentálne je považovaný za jedného z najlepších krajných obrancov sveta.

Na svoje pôsobenie v Manchestri však nemá najlepšie spomienky, ako sa o tom rozhovoril pre nemecký Bild. “Pep zabil mňa aj moju sebadôveru. Po mojom návrate z PSV do City (v 2019) ma odsúdil po dvoch prípravných zápasoch a nedal mi reálnu šancu zabojovať o miesto. Zabilo ma to,” rozhovoril sa 24-ročný Španiel. “Na jednej strane som sa od Pepa toho veľa naučil. Ako hráča ma na ihrisku zlepšil a musím mu byť za to vďačný. Na druhej strane som nehral tak veľa akoby som chcel alebo si zaslúžil,” dodal ľavý bek.

Pre Lipsko je momentálne nepostrádateľným hráčom v základnej zostave. Jeho rýchlosť, kreativita a podpora útoku ho právom radí medzi najlepších hráčov sveta na pozícií ľavého obrancu. Nečudo, že Lipsko využilo doložku, ktorú si vybojovalo k jeho hosťovaniu z Man City. Za 18 miliónov eur ho natrvalo kúpilo a dalo zmluvu do roku 2025. Guardiola môže trochu ľutovať.

angelino

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter