Man Utd dal zaňho 21 mil. €: Jeho vizitka je biedna!

Manchester United je klubom, ktorý je schopný získavať každoročne viacero posíl za nemalé peniaze. Či už mladších alebo futbalovo zrelých. Jedna z jeho posledných stávok na mladosť ale zatiaľ vyzerá na poriadne fiasko.

Čoskoro 20-ročný krídelník Amad Diallo sa stal kmeňovým hráčom Man Utd v januári 2021, keď zaňho putovalo do kasy Atalanty 21,3 mil. €. Mladík pritom dovtedy mal na konte len štyri štarty za Áčko talianskeho klubu, a aj to vždy len na pár minút.

Všetko ale nasvedčuje tomu, že to nebola úplne najvýhodnejšia kúpa. Na jar 2021 dostal ako striedajúci hráč príležosť osemkrát, raz sa strelecky presadil. Sezóna 2021-22 mala byť preňho oveľa lepšia, a to aj vďaka hosťovaniu v glasgowskom Rangers. Na jeseň totižto odohral v červenom drese len pár minút. Aká je ale realita jeho hosťovania?

Diallo má na konte len šesť štartov, z toho od úvodu len proti Ross County v Premiership a proti 4-ligového Annan Athletic v pohári. Strelil zatiaľ chudobný jeden gól a vzhľadom na to, že sa blíži koniec sezóny a Rangers nebude mať možnosť práve experimentovať so zostavou, je možné, že minutáž hráča z Pobrežia Slonoviny bude len minimálna. Otázkou je, či už teraz v klube neľutujú pomerne vysokú čiastku, ktorú zaňho zaplatili. Ak vezmeme jeho celkové čísla od januára 2021, tento 21-miliónový útočník má na konte 15 štartov, cca 550 minút a dva góly.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Amad Diallo (@amaddiallo19)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram/Amaddiallo19