Manchester United chce stále Sancha: Tú ponuku myslia vážne?

Jadon Sancho má stále len 20 rokov, napriek tomu sa však už teraz zaraďuje medzi najjagavejšie mená svetového futbalu. Ešte v lete 2017 opustil akadémiu Manchestru City a na nádejného Angličana zvolil nečakaný prestup. Zamieril totižto do Nemecka, zatiaľ čo drvivá väčšina jeho krajanov ostáva doma.

Už v sezóne 2018/19 na seba pútal pozornosť, no ročník 2019/20 ten predošlý celkom zatienil. Len vrámci Bundesligy zaznamenal úchvatnú bilanciu 17 gólov + 17 asistencií v 32 dueloch a ďalšie presné zásahy pridal aj v iných súťažiach, vrátane Ligy Majstrov.

Aj preto nečudo, že jeho cena podľa Transfermarkt.com je až 105 miliónov eur, zatiaľ čo observatórium CIES uvádza aj napriek koronakríze pri jeho mene cenovku nad úrovňou 150 miliónov eur a patrí medzi TOP 5 najdrahších futbalistov súčasnosti.

O Sancha sa mala údajne zaujímať napríklad aj Chelsea, no najviac sa hovorí o prestupe do Manchestru United. Šokujúcu informáciu ale priniesla popredná televízia Sky Sports. Podľa nej je vedenie “červených diablov” zaplatiť za Sancha maximálne 50 miliónov libier (necelých 60 miliónov eur). Táto suma je síce vysoká, no vzhľadom ku krídelníkovmu potenciálu ju označujú takmer všetci za úplný výsmech, pričom táto cena sa dostala do porovnania s 80-miliónovým nákupom Harryho Maguirea.

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter