ManUtd pripravený: Ak nepríde Varane, na rade je iná stálica!

0
2

Manchester United má v srdci defenzívy skvelého anglického reprezentačného stopéra, avšak Harry Maguire pochopiteľne nestačí na všetko sám, a v klube vedia, že zisk ďalšieho stredného obrancu svetovej extratriedy by z nich mohol urobiť kandidáta na ligový triumf.

Švéd Victor Lindelöf síce s Angličanom urobil solídnu dvojicu, no sezóna bude opäť dlhá a klub chce uspieť aj na medzinárodnej scéne. Už dlhšiu dobu má byť Manchester United v úzkom kontakte s Realom Madrid, keďže v hre je “veľký” prestup francúzskeho stopéra Raphaela Varanea.

Real ale pochopiteľne nenechá dlhoročnú dvojičku Sergia Ramosa odísť len tak, a aj preto musí Manchester United rozmýšľať aj nad alternatívou, že Varane napokon na Old Trafford nezamieri. Podľa anglických médií sa preto pozornosť angilckého celku zameriava aj na 30-ročnú stálicu SSC Neapol a kapitána senegalskej reprezentácie Kalidou Koulibalyho. Ten má mať trhovú hodnotu cez 40 mil. €, prvá údajná ponuka z Manchestru má byť vo výške 30 mil. €.

Senegalský futbalista pôsobí v Neapole od svojho prestupu z Genku už sedem rokov, behom ktorých nastúpil do 283 duelov a klubu pomohol získať dve trofeje. Jeho dlhodobo kvalitné výkony avšak monitorovali celé roky aj ďalšie veľkokluby a Koulibaly mal byť neraz “na odchode”. Avšak, dodnes je v Neapole a zmluvu má platnú do roku 2023.

kalidou koulibaly

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter