Marek Hamšík: Z talianskeho raja do čínskeho pekla?!

Možno prehnaný nadpis, avšak Marek Hamšík aktuálne neprežíva najlepšie obdobie svojej kariéry. Po svojom príchode do Číny sa nedarí ani jemu, ani klubu. Poďme sa teda bližšie pozrieť na aktuálnu situáciu okolo slovenského futbalistu očami štatistík a pohľadom jedného z našich redaktorov.

Február 2019 znamenal pre slovenského rekordéra veľkú zmenu. Po približne 12-ich rokoch strávených v SSC Neapol sa Marek Hamšík rozhodol vyskúšať ázijské dobrodružstvo. Novým domovom sa pre nášho reprezentačného kapitána stal Dalian Aerbin FC. Čínsky klub ponúkol “Marekiarovi” jedinečnú možnosť zárobku a to zmluvu na tri roky v hodnote 18 miliónov eur, čo by sa odmietalo len veľmi ťažko.

Zatiaľ sú to však peniaze s trpkou príchuťou. Marek si totiž podľa jeho posledných slov len ťažko zvyká na iný štýl futbalu, ktorý zďaleka zaostáva za štandardom, na ktorý bol zvyknutý v Serie A. Okrem toho priznal aj jazykovú bariéru a tým pádom problém lepšie komunikovať aj počas hry.

Slovenský záložník doteraz odohral v novom drese 6 súťažných duelov. V nich ani raz neskóroval a nepripísal si ani jednu asistenciu. V poslednom zápase sa dokonca ocitol mimo súpisku.

Nedarí sa ani samotnému klubu. Dalian Aerbin FC má po siedmych zápasoch na svojom konte len 6 bodov za 1 výhru a 3 remízy. Zvyšné duely prehral a v tabuľke mu patrí až 11. priečka.

Skúsený slovenský futbalista si tak svoje peniaze musí nateraz doslova odtrpieť. Samozrejme, Marekovi s istotou nemožno mať za zlé, ako sa rozhodol. V jeho veku je toto rozhodnutie pochopiteľné a napriek zmluve nie je nikde napísané, že musí odohrať v Číne všetky tri roky. Okrem toho, jeho čínska cesta je stále na úplnom začiatku a karta sa môže kedykoľvek obrátiť.

My mu aj s našou redakciou prajeme, aby sa jeho situácia zlepšila a aby bol naďalej jedným z ťahúňov slovenskej futbalovej reprezentácie. Všetko dobré Marek!

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter