Marek Rodák sa lúči s Fulhamom: Kam povedú jeho ďalšie kroky?

26-ročný slovenský reprezentačný brankár Marek Rodák opustil rodné Košice ešte pred plnoletosťou a jeho novým domovom sa stal Londýn, kde sa začlenil do akadémie Fulhamu.

Kmeňovým hráčom tohoto klubu je už bez pár týždňov desať rokov. A zdá sa, že v lete zmení definitívne dres. Anglické médiá informujú, že slovenský brankár už nechce tráviť čas ako dvojka v Premier League za Berndom Lenom a celok z londýnskeho predmestia pomaly začína zháňať náhradu.

Kontrakt nášho brankára vyprší v júni 2024 (klub má naňho ešte opciu na sezónu 2024-25). V túto chvíľu sa ale prakticky nerieši, či odíde, ale kam odíde. Od roku 2015 ho Fulhma posielal na hosťovania do nižších líg až sa napokon stal jednotkou v klube.

No akonáhle Fulhamu v sezóne 2019-20 vychytal postup do Premier League, klub priviedol Areolu. Po zostupe zase chytával Rodák a v lete 2022 po ďalšom postupe doviedol Fulham z Arsenalu Lena. Ten sa osvedčil.

Konkrétne kroky, akými sa vydá Rodák po sezóne, nie sú zatiaľ známe. Reálne je zotrvanie v Anglicku, kde by mohol robiť jednotku v League Championship, no taktiež je možné, že okúsi nejakú novú krajinu. Jeho cena bude s ohľadom na končiaci kontrakt na anglické pomery zrejme skôr symbolická. Veľmi zaujímavé by bolo, ak by sa oňho pokúsil bratislavský Slovan či pražská Sparta.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marek Rodak (@rody.1)

Zdroj: Mirror | Foto: Instagram