Marián Hossa na ROVINU: “Moje telo povedalo dosť!”

O Mariána Hossu je aj po ukončení kariéry stále záujem. Potvrdila to aj nedávna návšteva v Trenčíne, kde ho prišiel vyspovedať Scott Powers, ktorý sa chcel dozvedieť viac o jeho konci kariéry a živote po nej.

Rodák zo Starej Ľubovne je oficiálne stále aktívnym hráčom NHL, ale od konca sezóny 2016/2017 je na listine dlhodobo zranených, pretože sa u neho objavili problémy s alergiou na časť hokejovej výstroje. V najslávnejšej lige sveta obliekal postupne dresy slávnych celkov ako Ottawa Senators, Atlanta Trashers (dnes Winnipeg Jets), Pittsburgh Penguins, Detroit Red Wings a Chicago Blackhawks. Celkovo päťkrát si zahral vo finále Stanley Cupu a trikrát v drese Chicaga túto slávnu trofej aj vybojoval a to v rokoch 2010, 2013 a 2015. V základnej časti NHL odohral dovedna 1309 zápasov s bilanciou 1134 bodov za 525 gólov a 609 asistencií.

Marián Hossa Chicago

Legendárny útočník priznal, že po skončení kariéry schudol niekoľko kilogramov. Podľa jeho slov sa už totiž nevenuje posilňovaniu a naberaniu svalovej hmoty. Jeho telo však udržiava v športovej forme prostredníctvo behu a bicykla. Podľa jeho slov mu však telo povedalo dosť a musel s profesionálnou kariérou skončiť.

“Na môj koniec som nepomýšľal, lebo som sa cítil vo skvelej kondícii a skutočne dobre. Prišiel som však domov a mal som strach dotknúť sa mojich detí, pretože moja pokožka na tom bola skutočne zle. Mal som výtoky z rán a ekzémy,” opísal 40-ročný bývalý hokejista veľmi zlý stav, ktorý ho začať obmedzovať nie len na ľade (vynechával viacero tréningov), ale aj v súkromnom živote.

Marián Hossa

“Musel som brať skutočne silné tabletky, veď každý druhý týždeň bolo potrebné absolvovať kvôli tomu krvné testy. Mám mladú rodinu a svoj život, nechcel som už ďalej takto riskovať,” priznal strelecký rekordér svoje obavy, keď mu podľa neho vystavilo stopku jeho vlastné telo.

Legenda slovenského, ale aj svetového hokeja nám na klziskách chýba a nakoniec kvôli problémom s poisťovňou nemohol nastúpiť ani v exibičnom zápase pod holým nebom, ktorý sa konal v Banskej Bystrici. Každopádne, prajeme mu veľa šťastných rokov v kruhu svojej rodiny.

Marián Hossa v šou Petra Marcina —TU—

Marián Hossa – slovenská hokejová legenda

https://www.youtube.com/watch?v=6ahc3D7Lf_c

Zdroj: Thescore.com | Foto: Twitter | Video: YouTube