MEGA-dominancia: Kto ovládol anketu o TOP hráča Premier League?

Dnes, keď športový svet nútene spí, je ideálny čas na rôzne bilancovania či návraty do minulosti. Mnohé stránky aj popredných svetových médií sa snažia fanúšikov zapojiť nejakým spôsobom do diania, pričom niečo podobné urobili aj v športovej sekcií jedného z najznámejších denníkov v Anglicku.

Na online portáli denníka Mirror “usporiadali” anketu o najlepšieho hráča v histórii Premier League, ktorá je pochopiteľne masovo sledovaná nielen v “doma”. V redakcii však vytvorili veľmi zaujímavý formát, a síce okopírovali futbalové majstrovstvá sveta. To znamená, že najskôr rozdelili 32 legiend i súčasníkov súťaže do ôsmych skupín po štyroch a následne bola na programe play-off.

Hoci Angličania sú hrdí národ, celkovým víťazom sa napokon nestal Angličan, hoci do súťaže boli samozrejme zapojené osobnosti ako Lampard, Gerrard, Shearer, Scholes, Kane a ďalší. Dokonca ani do finále sa žiaden nedostal.

A práve finále sa skončilo šialeným “výsledkom”. Jeho účastníkmi sa veľmi tesne stali Thierry Henry (v semifinále zdolal Cristiana Ronalda 54:46 percentám) a Ryan Giggs (v semifinále vyradil Paula Scholesa (55:45 percentám). Finále sa skončilo však až nepredstaviteľne suverénnym pomerom v prospech francúzskej legendy Arsenalu, ktorá dostala vo finále až 81 percent hlasov!

Thierry Henry pôsobil v Arsenale v rokoch 1999-2007 a v 254 ligových stretnutiach strelil 174 gólov. Následne sa do klubu ešte vrátil formou hosťovania na kratšiu dobu na jar 2012, keď si “spríjemnil” čakanie na nový ročník MLS, kde v drese New York Red Bull strávil posledných päť rokov kariéry. Behom dvoch desaťročí profesionálnej kariéry nastrieľal dovedna 411 gólov a je napríklad aj historicky najlepším kanonierom francúzskej reprezentácie.

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Twitter