MEGAŠKANDÁL Čecha v AHL: Dostal 30-zápasový trest za odporné GESTO!

Exemplárne tresty sa v zámorských hokejových vyskytnú z času na čas. No český útočník pôsobiaci v AHL to posunul na nový level. Zámorské médiá píšu o škandále nevídaných rozmerov, jeho klub sa od neho kompletne dištancoval. Čo vykonal?

Český útočník Kryštof Hrabík dostal exemplárny 30-zápasový trest za rasistické gesto počas zápasu AHL. 22-ročný rodák z Prahy ukázal v zápase San Jose Barracuda vs. Tucson Roadrunners rasistické gesto súperovmu hráčovi tmavej pleti Bokovi Imamovi. Podľa zdroja ESPN napodobňoval Hrabík pohyb opice, na čo reagovala striedačka napadnutého hráča. Incidentom sa okamžite začalo zapodievať vedenie ligy a Čecha potrestalo 30-zápasovým dištancom.

Zámorské médium ďalej informuje, že Hrabík bude mať možnosť zúčastniť sa vzdelávania o rasizme. O návrat do AHL môže požiadať po odpykaní si trestu 21 zápasov a rozhodnutie padne “na základe hodnotenia jeho pokroku v potrebnom vzdelávaní a príprave” s výborom pre začlenenie hráčov. Barracuda, rezerva tímu San Jose Sharks, sa spolu so svojím materským klubom ospravedlnili Imamovi a celej hokejovej komunite v zverejnenom vyhlásení.

Zdroj: Espn.com | Foto: Instagram/sjbarracuda, Instagram/narodnitym