Megasúboj Golovkin vs. Canelo: Záver zápasu, aký nikto nečakal, pobúril verejnosť!

Zápas medzi mexickou hviezdou Saulom „Canelo“ Alvarezom a hviezdou strednej váhy Gennadyom „Triple G“ Golovkinom priniesol veľký boj, na konci ktorého ringový rozhodca oznámil nečakaný výsledok.

Čo nastalo v závere, však nečakal asi nikto. Zápas o titul v strednej váhe totiž skončil remízou. Boxerský súboj pred vypredaným davom v T-Mobile Aréne sledovalo až 22 358 divákov, ale len málokto bol spokojný s výsledkom.

Rozhodcovia sa totiž nezhodli na víťazovi. Dave Moretti zaznamenal 115-113 zásahov v prospech Golovkina, Adelaine Byrd zaznamenala 118-110 pre Alvareza a Don Trella zaznamenal skóre 114-114.

Golovkin, ktorý túžil po veľkom boji, sa usiloval dokázať, že je hodný svojho neporazeného rekordu a uznania, že prekonal najlepšieho súpera svojej kariéry. Zdá sa, že to aj urobil, ale Byrd a Trella nesúhlasili. Na sociálnych sieťach, ale i medzi mnohými odborníkmi prevláda názor, že rozhodcovia Golovkina obrali o jednoznačné víťazstvo.

“Bola to veľká dráma,” povedal Golovkin. Na otázku, či si myslí, že zvíťazil, GGG odpovedal jednoducho: “Stále mám všetky pásy. Stále som šampión.” Na rovnakú otázku odpovedal aj Alvarez: “Myslím, že som bol lepší. Vyhral som sedem alebo osem kôl.”

Mnohí predpovedali, že sa tento súboj bude podobať legendárnemu zápasu medzi Marvelousom Marvinom Haglerom a Thomasom Hearnsom. Hoci to tak úplne nebolo, bola to poriadna bitka.

Na otázku, či chce opakovať súboj, odpovedal Alvarez: “Áno, samozrejme, ak to ľudia chcú.” Golovkin sa vyjadril v podobnom duchu: “Samozrejme, že chcem odvetu. Toto bol skutočný zápas,” odpovedal Kazach. Kedy sa uskutoční odveta, známe ešte nie je, ale už teraz je jasné, že to bude opäť veľký boj.

Highlighty zo zápasu

Posledné tri kolá zápasu a vyhlásenie výsledku

Zdroj: espn.com, YouTube.com | Foto: YouTube.com, Twitter