Messi bez formy: Pozrite na tie katastrofálne čísla legendy!

33-ročný Lionel Messi bol celé roky jasným ťahúňom svojho tímu. Je pravdou, že zažil veľmi rozporuplné leto a zároveň rok 2020 je aj vinou 3-mesačnej koronapauzy veľmi atypický. No, že by to až tak veľmi rozhádzalo možno najlepšieho futbalistu všetkých čias?

Pre Barcelonu napokon začala nová sezóna až koncom septembra a aktuálne má za sebou štyri ligové duely s bilanciou 2-1-1 so skóre 8:2. V sobotu prehrala na pôde Getafe 1:0, a to pochopiteľne aj s Messim v zostave. Asi nikoho neprekvapí ani to, že Messi je jedným z jedenástich hráčov Barcelony, ktorí nastúpili do každého zápasu, a zároveň spoločne s brankárom Netom a stopérom Piquém ako jediný odohral kompletnú minutáž. Avšak čísla má nezvyčajne slabé.

Na konte má jediný strelený gól, aj to z pokutového kopu, zatiaľ čo asistenciu si nepripísal žiadnu. Dovedna prišiel o loptu už 68 krát, a zároveň minimálne 15 krát v každom stretnutí, čo je na Messiho extrémne vysoké číslo. Zároveň má zatiaľ len 1,5 kľúčovej prihrávky na zápas a necelé 3 úspešné driblingy na zápas, zatiaľ čo sa zvyčajne pohybuje okolo 2,5 kľúčových prihrávok a 4-5 driblingov na zápas. Taktiež sa podľa mnohých chvíľami doslova trápi.Je to začiatok veľkého úpadku legendy alebo len pomalší rozbeh po náročnom lete? Prinúti to Koemana nechať občas Messiho na lavičke alebo bude na ihrisku neustále? Vrátane predošlého víkendu je potrebné kalkulovať s tým, že behom cca 22 dní odohrajú všetci účastníci európskych pohárov sedem stretnutí, a to štyri ligové a tri pohárové. Barcelonu pritom v tomto období čakajú napríklad behom štyroch dní zápasy proti Realu a Juventusu. Ako si s tým Leo poradí? Zdroj: Marca.com, Whoscored.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter