Messi reaguje na šokujúcu prehru: „Teraz musíme ukázať, … !“

Úvodný duel utorkového programu priniesol prvé veľké prekvapenie šampionátu. Spomedzi všetkých 48 duelov v skupinách bol pred začiatkom práve zápas Argentína vs. Saudská Arábia podľa bookmakerov ten úplne najjasnejší. No, gigant prehral 1:2.

Po góle Messiho z 10. minúte z pokutového kopu sa zdalo, že to bude jasná záležitosť. Pondelňajší triumf Anglicka nad Iránom 6:2 či nedeľká prehra bezzubého Kataru 0:2 s Ekvádorom napovedali, že Argentína svojho arabského súpera rozdrví. Predpoklady sa však nenaplnili.

„Boli sme upozorňovaní, že Saudská Arábia je tím s dobrými hráčmi, ktorí sa dobre pohybujú s loptou a hrajú vysoko,” povedal Messi. „Pracovali sme na tom, ale trochu sme to uponáhľali a možno i podcenili. Neexistujú žiadne výhovorky, budeme jednotnejší ako kedykoľvek predtým. Verím v to. Táto skupina je silná a toto bol dôkaz. Dlho sme v tejto situácii neboli. Teraz musíme ukázať, kto sme.”

Albiceleste majú ešte dva zápasy skupiny C – v sobotu proti Mexiku a nasledujúcu stredu proti Poľsku – aby sa pokúsili zachrániť svoje nádeje na získanie tretieho titulu majstra sveta. Messi, ktorý hrá na svojich piatych a pravdepodobne posledných majstrovstvách sveta, nesie na svojich pleciach váhu očakávaní celého národa i miliónov priaznivcov po celom svete, ktorý mu trofej prajú.

Jeden z najlepších hráčov všetkých čias môže mať poslednú šanca zdvihnúť najväčšiu futbalovú trofej, čo sa podarilo jeho predchodcovi ako idolu Argentíny Diegovi Maradonovi v roku 1986. Aktuálne má však Argentína jedinú istotu. Ak vyhrá dva papieroro ťažšie duely, určite postúpi. Mexiko s Poľskom totižto hrali bez gólov.

Zdroj: NDTV | Foto: Instagram, Twitter