Messi vždy niesol vinu za celú Argentínu. Ale kde mal spoluhráčov?

Ak je niekto príliš dobrý, čakajú sa od neho veľké veci. Presne toto bol a je prípad Lionela Messiho, na ktorého sa upierajú zraky fanúšikov Barcelony, no aj Argentíny. “Leo” s Argentínou nikdy nevyhral veľkú trofej ak teda nerátame triumf z roku 2005 na Majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov a často je terčom najväčšej kritiky.

Bývalý hráč FC Barcelona a dlhoročná opora Bulharskej reprezentácie Hristo Stoichkov si myslí, že Lionel Messi bol vždy neprávom kritizovaný a zhadzovala sa na neho až príliš veľká kritika za to, že nedokázal s Argentínou vyhrať významnú trofej. “Vždy keď prehral, niesol za tu vinu a nikto sa nepýtal, kto bol s ním na ihrisku a tiež neuspel. V Južnej Afrike (na MS 2010) mali skvelý tím a kde to skončilo? Prečo? To sa nikto nepýta”, skonštatoval 54-ročný bývalý útočník.

“Neskôr v Brazílii dosiahla Argentína finále a aj keď mali dobré šance, vina sa zvalila na Messiho a Messi prehral. V Copa América prehrali dvakrát finále po penaltách. A opäť, Messi nemohol zvíťaziť, ale čo ostatní hráči, ktorí zlyhali a boli na ihrisku s ním? Nevidno ich, sú skrytí,” myslí si rodák z Plovdivu.

“Skôr či neskôr Messiho sláva skončí. Potom si musíme ceniť všetko, čo do futbalu priniesol. Verím, že na Majstrovstvách sveta 2022 v Katare má argentínska reprezentácia poslednú veľkú príležitosť vyhrať Šampionát. Nerátajúc Messiho, s Lautarom Martínezom, Paulom Dybalom, Sergiom Agüerom a Angélom di Mariom bude Argentína veľkým konkurentom pre ostatných,” dodal Stoichkov.

Hristo Stoichkov

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter