Messiho návrat do Barcelony: Ako sa k nemu vyjadril Xavi?

Pamätáme si ich ako spoluhráčov, veď v drese FC Barcelony spolu zasiahli behom desaťročia do stoviek zápasov, do desiatok pamätných bitiek. Už o pár mesiacov by sa ich vzťah mohol zmeniť na “tréner – zverenec”.

Už aj voceprezident futbalového klubu FC Barcelona Rafa Yuste priznal, že medzi klubom a hráčom prebehli isté jednania. Podĺa niektorých zdrojov má byť samotný Messi naklonený k návratu, a to aj za cenu výrazného zníženia platu.

Som skľúčený, že Leo nemohol pokračovať v našom klube. Ak hovoríte o La Masii, hovoríte o Messim. Samozrejme, rád by som ho videl späť, pretože by to mohlo predstavovať v športovom, sociálnom a ekonomickom rozmere niečo výnimočné. Myslím si, že aj fanúšikovia si to želajú, pretože krásne príbehy v živote musia mať šťastný koniec. A my sme zamilovaní do Messiho a myslím si, že Messi je zamilovaný do Barcelony. Sme s nimi v kontakte, áno, povedal Yuste, ktorý však jeho návrat neberie zďaleka ako hotovú vec.

7-OTÁZKOVÝ KVÍZ: POZNÁTE DOKONALE LEA MESSIHO A JEHO KARIÉRU?

„Nie je čas hovoriť o Leovom návrate,” povedal pre zmenu Xavi. Sme kamaráti a často sa s ním rozprávam, ale teraz nie je ten správny čas. Ani pre dobro Lea, ani klubu. Sledoval som Messiho, ako rastie. Je príkladný. Je normálne, že existuje ilúzia toho, že sa vráti a že ľudia sú z nej nadšení. Dúfam, že Lea opäť uvidím v Barcelone v nejakej funkcii. Bol by som prvý, kto by oslávil jeho návrat.

Je to klub jeho života, je to najlepší hráč v histórii, ale teraz nie je čas na rozhovory. Jeden mesiac nás delí od toho, aby sme mohli vyhrať dva tituly. Nemusíme hovoriť o prípadných podpisoch alebo Messim, musíme sa sústrediť na Elche, Real Madrid a všetko ostatné, čo príde,” ostáva pri zemi Xavi, pod ktorého taktovkou smeruje k ligovému titulu, prvému v ére bez Messiho.

Zdroj: 90min | Foto: Twitter