Messiho odchod na mŕtvom bode: V hlavnej úlohe “cudzí” egoizmus?

Lionel Messi a FC Barcelona jednoducho k sebe pasujú. Mnohí fanúšikovia si absolútne nevedia predstaviť, že by raz opustil klub, a už vôbec nie, že by hral v nejakom inom európskom celku. Pre Barcu by jeho odchod znamenal koniec jednej veľkej nezabudnuteľnej éry.

V týchto dňoch sa však možno viac než kedykoľvek predtým hovorí o tom, že 33-ročná ikona by predsa len mohla odísť z klubu. K celej situácii sa už vyjadril pochopiteľne aj nový tréner Ronald Koeman, ktorého futbalový život je plný veľkých úspechov. O možnosti odchodu sa už zaoberá aj popredný španielsky denník Marca.

Podľa jej zdrojov má byť aktuálne Messi skôr naklonený možnosti, že klub opustí. Tak, ako to v prípade veľkých hviezd býva, nemusí to byť vôbec jednoduché. Argentínska opora má totižto v Barcelone doživotný kontrakt, pričom vždy približne dva mesiace pred koncom sezóny môže povedať, že končí a z klubu odíde zadarmo. Rovnako, ako v nedávnej minulosti Andrés Iniesta.

Iniestov posledný zápas

Ak však potvrdí, že pokračuje, automaticky sa kontrakt predĺži na ďalšiu sezónu. Toto sa udialo a teda Messi má opäť platnú zmluvu do 30. júna 2021. Samozrejme, môže prestúpiť, no jeho prestup v tomto období už musí schváliť aj samotná Barcelona. A keďže Messiho výkupná klauzula je nastavená na prakticky nezaplatiteľných 700 miliónov eur, stáva sa barcelonským “väzňom”. Obzvlášť, ak jej prezident Josep Maria Bartomeu pre Marcu vyjadril tak, že nechce byť tým mužom, ktorého si bude história pamätať ako človeka, ktorý nechal odísť Lionela Messiho. Práve jeho egoizmus, ak sa to tak dá nazvať, môže stáť fenomenálnemu útočníkovi v ceste. A to sa niekomu, kto urobil pre klub tak veľa, naozaj nerobí.

V túto chvíľu bude samozrejme podstatná dohoda medzi Koemanom a Messim, pričom aj Holanďan chce, aby najväčšia hviezda ostala v tíme. Ak však všetky strany budú tlačiť na Messiho a neumožnia mu odchod (s výnimkou vykúpenia sa za 700 miliónov eur), môže sa stať, že jeho frustrácia bude odzrkadlená aj na trávnikoch. To by mohlo pre Barcelonu znamenať ešte horšiu sezónu, ako bola tá práve skončená, v ktorej klub nezískal po dlhých trinástich rokoch žiadnu trofej. Ak by predsa len mohol odísť, určite by sa našlo množstvo klubov, ktoré by mu boli ochotné platiť poriadne veľké peniaze a určite by aj na konto Barcelony poslali slušnú sumu.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter