Messiho zmluva: Ak niekto dá TÚTO ASTRO sumu, Barca ju musí prijať!

Vedia o nej všetci, ale nie všetkým je jasné, čo to vlastne znamená. Výstupná klauzula je vo futbale bežná vec, ktorá sa zvykne pridávať do zmlúv najväčších klubových hviezd, ale i hviezdnych mladíkov. Pozrime sa teraz bližšie na výstupnú klauzulu Lionela Messiho.

Špekulácie o jeho odchode sú v plnom prúde a tak si treba vyjasniť aj vec, akou je výstupná klauzula. Čo to vlastne je? Vo futbale je výstupná klauzula doložkou v zmluvách niektorých hráčov. Je to klauzula udávajúca požadovanú cenu za tohto hráča, ktorú musí záujemca vyplatiť. Zvyčajne je omnoho väčšia ako reálna trhová hodnota daného hráča, no ak ju seriózny záujemca vyplatí, zamestnávateľ žiadaného futbalistu nemá na výber.

A to je aj prípad FC Barcelony a Lionela Messiho. Ak chce Manchester City, Inter, či Paríž St. Germain Argentínčana do svojho klubu už v letnom prestupovom období, prípadne v tom zimnom, na stôl musia položiť astronomických 700 miliónov eur! Vtedy už Barcelona nemá na výber a ak by bola takáto suma naozaj vyplatená, vedenie klubu by muselo túto ponuku akceptovať. Je tu však jeden háčik. Messiho zmluva aj s touto výstupnou klauzulou trvá len do 30.6.2021. Ak 33-ročný rodák z Rosaria nepredĺži zmluvu, po tomto dátume sa stane voľným hráčom, ktorého bude môcť akýkoľvek klub priviesť zadarmo.

Ďalším háčikom je samotná 700-miliónová čiastka. Ak by chcel Messi naozaj odísť, vedenie FCB by asi ťažko horkokrvne požadovalo plnú sumu a tým kládlo polená pod nohy najväčšej legende svojho klubu. Určite by ju po vzájomnej dohode s hráčom skresali a umožnili mu jeho odchod za dostupnejšiu čiastku. O tom však v Barcelone nechce nikto ani len počuť. Ako to napokon dopadne, uvidíme v najbližších týždňoch.

lionel messiZdroj: Goal.com | Foto: Twitter