Mesut Özil na ODCHODE? Arsenal FC zaťažuje poriadne vysokým platom!

Zimné prestupové obdobie nám možno prinesie ďalší veľký prestup. V hlavnej úlohe by mohol byť Arsenal FC, ktorý by sa rád zbavil jednej zo svojich hviezd. Tá totiž na klubové pomery poberá príliš vysoký plat.

Nový tréner londýnskeho celku sa netají tým, že by do klubu rád priviedol novú posilu z FC Barcelona. Ide o Denisa Suáreza. Práve jemu by mohol uvoľniť miesto Mesut Özil, s ktorým nie je Unai Emery vôbec spokojný.

Kormidelník Arsenalu FC by údajne tento transfer rád stihol ešte v januári. O služby bývalého hráča Realu Madrid už mali prejaviť záujem dva kluby zo Serie A a to milánsky Inter a taktiež turínsky gigant Juventus.

Pre londýnsky klub je problémom najmä Nemcov plat. Za týždeň totiž poberá 300 tisíc libier, čo je ďaleko viac ako ostatné hviezdy v klube (Druhý najlepšie platený hráč Pierre-Emerick Aubameyang zinkasuje týždenne 180 tisíc.). Výkonom pritom v súčasnosti zaostáva, za čo môžu aj viaceré zdravotné problémy. 30-ročný futbalista je aktuálne hodnotený na 35 miliónov eur. V drese Arsenalu doteraz odohral 155 duelov.

Mesut Ozil

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter