Mexičan Chicharito sa vracia do Premier League: Dohodol sa s londýnskym klubom!

Historicky najlepší strelec Mexika Javier Hernández, známy ako Chicharito, sa po troch rokoch opäť vracia do Premier League. Naposledy hráč Bayeru Leverkusen na ostrovoch pôsobil v drese Manchestru United.

Odtiaľ v roku 2014 odišiel na hosťovanie do Realu Madrid, odkiaľ sa po sezóne natrvalo sťahoval do nemeckého Leverkusenu. Teraz však po dvoch rokoch opäť mení zamestnávateľa. Bude ním londýnsky klub West Ham United. Klub už informáciu o dohode medzi oboma celkami potvrdil na svojom webe.

Chicharito má podľa oficiálnej stránky “Kladivárov” v nasledujúcich dňoch priletieť do Londýna a podrobiť sa lekárskej prehliadke. West Ham by mal za útočníka zaplatiť 14,5 milióna €, čo je hodnota jeho výkupnej klauzuly. Po Pablovi Zabaletovi a Joeovi Hartovi bude Javier Chicharito Hernández ďalším hráčom “ošľahaným” anglickou najvyššou súťažou, ktorého v tomto prestupovom období West Ham United získal do svojich radov. 29-ročný Mexičan v uplynulej sezóne Bundesligy nastúpil na 28 zápasov, v ktorých sa presadil 11-krát.

Zdroj: Whufc.com, Espnfc.com | Foto: Twitter