Miesto trápenia dominancia: Koeman vyzdvihol dvoch hráčov!

Futbalisti FC Barcelony vleteli do novej sezóny pod vedením Ronalda Koemana vo veľkom štýle, keď pohárového ašpiranta Villarreal zdolali 4:0, pričom tento výsledok svietil na svetelnej tabuli už behom polčasovej prestávky.

Dvakrát sa presadil mladík Fati, z pokutového kopu sa presadil Messi a do šatne si dal Villarreal ešte vlastný gól. Mnohých určite potešilo nasadenie Coutinha, ďalších zase solídny výkon Messiho, Koeman pochválil aj Griezmanna, no vyzdvihol predovšetkým dvoch neplnoletých “chlapcov”.

Ansu Fati strelil dva góly a výkonom zaujal aj stredopoliar Pedri, rovnako 17-ročný hráč, ktorý však naskočil do zápasu až za rozhodnutého stavu. „Predviedol vynikajúci výkon, sme za to veľmi šťastní. Uvedomujeme si, že má stále len sedemnásť rokov a má čo zlepšovať, najmä jeho výkony musia byť stabilnejšie a musí popracovať aj na koncentrácii,“ vyjadril sa Koeman na adresu Fatiho, zatiaľ čo dodal, že veľmi ho petešil aj Pedri, ktorého by mohla čakať skvelá budúcnosť. Mnohí možno nevedia, že Pedri už zbieral medzi seniormi skúsenosti v predošlej sezóne, keď naskočil do 36 duelov za druholigový Las Palmas.

ansu fati debut
Fati začal novú sezónu vo veľkom štýle!

Aj fanúšikovia Barcelony si tak môžu vydýchnuť, keďže tento duel ukázal, že by sezóna nemusela byť až taká zlá, ako napovedali mnohé zlé jazyky. Na druhej strane to bol len prvý zápas sezóny, pričom pred Kataláncami ich bude možno ďalších päťdesiat, do toho reprezentačné prestávky, riziká zranení a pod.

No napriek výhre 4:0 niektorí priaznivci neboli až takí nadšení, keďže si nemohli nevšimnúť toho, že defenzíva viackrát zaváhala a čisté konto tak bolo aj do istej miery šťastné. V diskusiách na sociálnych sieťach sa objavili aj narážky na nie práve ideálny vzťah Messiho s Griezmannom či obavy z nedostatočnej kvality na lavičke.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter