Miliardár dostal po nose: Newcastle nebude “piť ropu” vďaka TOMUTO!

Sú za tým predovšetkým 2 TOP kluby z Premier League a samotné vedenie súťaže. Fanúšikovia Newcastlu United majú teda hlavy v smútku. Dúfali, že klub prevezme bohatá saudskoarabská spoločnosť a naleje do neho veľké prachy. Všetko je ale inak. Spoločnosť odstúpila od záujmu kúpiť tento klub.

Niektoré média dokonca špekulovali o príchode Kyliana Mbappého a iných hviezd po tom čo saudskoarabský Verejný investičný fond naleje stovky miliónov eur do tohto klubu. Všetko sa ale zmenilo. Korunnému princovi Mohammedovi bin Salmanovi, ktorý je predsedom investičného fondu došla trpezlivosť s vedením Premier League, ktoré 4 mesiace zvažovalo povolenie kúpi podielu Newcastlu spoločnosťou z Arabského polostrova.

mohammed

Proti novému majiteľovi Newcastlu tvrdo bojovali aj kluby Premier League, predovšetkým Liverpool a Tottenham. Na vedenie ligy sa oborila podnikateľka Amanda Staveley, ktorá stála na čele tejto ponuky a chcela ju akceptovať. “Samozrejme, že viním za to vedenie súťaže. Povedali, že sme nezodpovedali všetky otázky, pritom sme tak urobili. Ale ostatné kluby Premier League nechceli, aby to vyšlo. Sme z toho zlomení,” sťažovala sa Staveley.

Údajne nastal problém aj pri podozreniach, že v Saudskej Arábií sa porušujú ľudské práva. Takisto aj anglická verejnosť nebola nadšená z tohto kroku, samozrejme okrem niektorých fanúšikov Newcastlu. Mohammed bin Salman sľuboval injekciu vo výške 300 miliónov libier s vidinou veľkých posíl, no napokon z toho nič nebude. Je však otázkou, či bol tento krok Premier League voči Newcastlu spravodlivý. Veď odobrili podobný krok Manchestru City v roku 2008…

newcastle

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter