Mimozemské štatistiky Bayernu: Pod Flickom má viac trofejí ako…

0
1

Demolácia Európy v podaní Bayernu Mníchov pokračuje. Po minulej neskutočnej sezóne, v ktorej vyhrali Bundesligu, Nemecký pohár a Ligu Majstrov, odštartovali tú ďalšiu skvostným spôsobom. V piatok zdemolovali Schalke 8-0 a o necelý týždeň vo štvrtok zaknihovali prvú trofej v tejto sezóne.

Bayern Mníchov momentálne prežíva neuveriteľné časy. Dátum 3. november 2019 by sa mal zlatými písmenami vryť do pamäti všetkých hráčov, klubových funkcionárov aj fanúšikov. Prečo? Vtedy bol totiž povolaný na lavičku Bayernu tréner Hans-Dieter Flick, ktorý z neho vytvoril monštruózny klub. Jeho štatistiky sú neuveriteľné.

bayern

V Bundeslige viedol mníchovský tím v 25 zápasoch (rátame sezónu 2019/20 a 2020/21). V nej vyhral 22 zápasov, raz bezgólovo remizoval s Lipskom a dvakrát prehral pomerom 1-2 s Leverkusenom, respektíve Mönchengladbachom. V domácom nemeckom pohári viedol FCB v 4 zápasoch a vo všetkých vyhral. A čo európska scéna? Tam je Flick 100%-tný. V Lige Majstrov vyhral všetkých 8 stretnutí plus si pripísal víťazstvo po predĺžení v európskom Superpohári so Sevillou.

Čo z toho vyplýva? Že Bayern pod Flickom má na svojom konte viac trofejí ako prehier a remíz. Absolútne šialenstvo. Zdá sa, že súperi v Bundeslige budú zažívať neľahké časy, pretože Bayern momentálne vyzerá byť nezastaviteľný. Aj keď Sevilla ukázala, že aspoň na remízu sa to s Mníchovom uhrať dá. Zastaví túto fazónu Bayernu Dortmund? V stredu, 30. septembra si totiž zmerajú sily vo vzájomnom zápase nemeckého Superpohára. Bude to pre Flicka ďalšia trofej alebo koniec úctyhodnej 32-zápasovej šnúry bez prehry?

hansi flick

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter