Mladík prakticky nehráva: Aké kroky podnikne Real Madrid?

0
1

Real Madrid získal v ostatných sezónach množstvo nádejných futbalistov s úmyslom postupného zapracovania sa do tímu. Zatiaľ, čo taký Vinícius Junior je tým najlepším príkladom a takí hráči ako Rodrygo alebo Valverde sú na dobrej ceste, niektorým sa proste na ňu nedá dostať.

Špecifickým prípadom je 19-ročný stredopoliar Reinier. Ten strávil celú minulú sezónu na hosťovaní v Dortmuunde, ktorý dáva mladíkom azda najviac priestoru zo všetkých popredných klubov. Reinierovo hosťovanie je 2-ročné, a teda, v Nemecku pokračuje naďalej.

Otázkou avšak ostáva, dokedy. Za celú minulú sezónu odohral len cca 260 minút, v tej aktuálnej naskočil raz na pár minút do Superpoháru. To sa nedá povedať o Haalandovi, Bellinghamovi či Reynovi, ktorí hrávajú takmer nonstop. Nejakú minutáž dostávajú i Moukoko a ďalší.

jude bellingham
Bellingham odohral za rovnaké obdobie cca 3000 minút

„Na každom tréningu po dlhšiu dobu musí ukázať, že patrí do zostavy. My vieme, že má potenciál a môže byť skvelý hráč,“ znie z Dortmundu. To sa ale hráčovi ani Realu nemusí páčiť, lebo na hosťovanie idú mladí hráči s cieľom sa rozohrať a nie trénovať.

Údajne majú rozhodnúť najbližšie týždne, keďže má existovať množstvo záujemcov o jeho zisk formou hosťovania, ktorí by Realu garantovali výraznejšiu minutáž.

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter