Mohli hrať Fortuna ligu: Vo veľkom meste však budú hrať oblastnú súťaž!

Prepad ako hrom. Inak sa nedá nazvať príbeh klubu, ktorý mohol byť aktuálne bez problémov účastníkom Fortuna ligy. Tú si nikdy nezahral a vzhľadom k okolnostiam len ťažko očakávať, že by sa tak stalo do konca desaťročia.

FK Poprad sa stal totižto kolo pred koncom istý zostupujúcim z III. ligy Východ do najvyššej súťaže riadenie Východoslovenským futbalovým zväzom, teda do IV. ligy (Majstrovstvá regiónu). Možno ešte horší je fakt, že klub príde o licenciu na prevádzku akadémie.

V roku 2019 bol pritom FK Poprad, ktorý sa na rozdiel od mnohých účastníkov vyšších súťaží môže pochváliť aj moderným štadiónom spĺňajúcim kritéria Fortuna ligy, len pár minút od postupu medzi elitu. V baráži s Trenčínom vtedy vyhral doma 2:0, v odvete prehral 4:1, hoci ešte 15 minút pred koncom to bolo 2:1 (a pri vtedajšom pravidle o góloch z vonku si mohol dovoliť ešte raz inkasovať).

Váš názor nás zaujíma: Ohodnotťe týchto 10 líg od najobľúbenejšej!

Následne prišli finančné problémy, zostup do III. ligy a hrozilo aj nepirhlásenie sa do nej. Tú v sezóne 2022-23 hrá, no v budúcej sezóne už nebude. A to dokonca i napriek tomu, že z II. ligy vypadli Dubnica a Rača, teda celky, ktoré zostúpia do III. ligy západ. Na východe tak vypadne len jediný zo šestnástich účastníkov. A to práve Poprad. Ak by nemal odčitané tri body za incident, pri ktorom vedúci mužstva napadol funkcionára, mal by sa šancu v poslednom kole zachrániť na úkor hneď troch klubov.

„Samozrejme, nie je to vôbec dobrá správa pre popradský futbal,“ uviedol manažér FK Poprad Roman Pazúr. „Kľúčový bol nevydarený úvod do jarnej časti, v ktorej sme neuhrali dostatok bodov. Potom to už bolo, aj zhodou nepriaznivých okolností, ťažké dobiehať. Odrátaním troch bodov sme si sami dali gól do vlastnej siete. Zlepšenými výkonmi na konci sme už stratu nestihli dobehnúť,“ zhodnotil Pazúr.

Zdroj: Pravda | Foto: Instagram